Požadavky na bankovní účet

Jaké jsou požadavky na bankovní účet u SumUp?

Při registraci bankovního účtu u SumUp vezměte prosím na vědomí následující:

    • Váš účet musí být ve stejné měně, která se používá v zemi, kde je vaše společnost registrovaná.
    •  
    • SumUp akceptuje většinu bank a karet (včetně předplacených) použitím IBAN. Věnujte prosím pozornost limitům pro transakce, které máte na vaší kartě a bankovním účtu.
    • S účtem SumUp je možné propojit jenom jeden bankovní účet.
Typ podnikání Bankovní účet musí být
Fyzická osoba na jméno vlastníka podniku.
Poznámka: Osobní bankovní účty jsou akceptovány, ale nedoporučují se.
Právnická osoba na jméno společnosti. *
Ostatní
(partnerství, charita, klub/společenství, nezisková organizace, škola, vysoká škola nebo univerzita)
na jméno subjektu. *

* Obchodní jméno registrované u SumUp musí být stejné jako jméno uvedené na bankovním účtu. Každý podnik musí mít podnikatelský bankovní účet, aby se vyhnul problémům s platbami. (To znamená, že osobní bankovní účty nebudou akceptovány.)

Pokud chcete změnit své bankovní údaje, klikněte prosím zde.
Náš tým podpory vám ochotně zodpoví všechny další otázky, které budete mít.

 

Proč SumUp vyžaduje, aby registrující se společnost měla svůj vlastní bankovní účet, který není propojen s osobním bankovním účtem?

Tímto požadavkem SumUp odstraňuje možnost daňových úniků a zajišťuje, že naši obchodníci jsou činní v souladu se čtvrtou směrnicí EU o praní špinavých peněz. SumUp tak dodržuje mezinárodní standard v podnikatelském sektoru.

Mít samostatný bankovní účet pro vaši společnost vám pomůže zajistit, že banka převede vaše peníze bez obav, protože existuje mnohem jasnější představa o tom, odkud fondy společnosti pocházejí a kde se nacházejí.

V praxi je navíc mnohem obtížnější obchodovat a spravovat podnik bez samostatného bankovního účtu společnosti. Vezměte si například sledování příjmů a výdajů vaší firmy. Je těžké mít přesný přehled o transakcích (což je nutné k udržení přehledu o vašich firemních financích), když jsou propojeny s vašimi osobními transakcemi a výdaji. Svou právní odpovědnost můžete snížit tím, že zajistíte, aby vaše firma měla samostatný bankovní účet.

Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci