V tomto návodu najdete všechno, co potřebujete vědět, než začnete přijímat platby kartou. S platebním terminálem od SumUp je to opravdu jednoduché.

Obsah článku:

Jak přijímat platby kartou provedené na terminálu SumUp Air

Přijímání plateb kartou přes terminál SumUp Air je opravdu jednoduché. Stačí udělat následující:

 1. Spusťte aplikaci SumUp na chytrém telefonu nebo tabletu a přihlaste se ke svému účtu SumUp pomocí svého e-mailu a hesla.
 2. Zadejte požadovanou částku. Do příslušného pole ve spodní části stránky můžete také napsat poznámku. Potom klikněte na tlačítko „Zaplatit“.
 3. Platební terminál se automaticky zapne a připojí se k chytrému telefonu nebo tabletu.
 4. Zákazník může platit kartou s čipem nebo bezkontaktní platební kartou s technologií NFC.
  1. Pokud chce zákazník platit bezkontaktně, musí jeho karta tento způsob platby umožňovat. Kartu je nutné naplocho přiložit k horní časti terminálu, kde je umístěna NFC anténa pro bezkontaktní platby. Po přiložení karty terminál zapípá a rozsvítí se na něm čtyři diody, které signalizují úspěšný přenos dat. Potom musí zákazník platbu autorizovat svým podpisem nebo kódem PIN.

Důležité

Transakce přesahující 500 CZK musí zákazník potvrdit.

  1. Pokud chce zákazník platit kartou s čipem, musí ji vložit do otvoru v horní části terminálu (přední strana karty směřuje nahoru a karta se vkládá čipem napřed). Potom musí zákazník platbu potvrdit svým podpisem nebo kódem PIN.
  2. Potvrzení pomocí kódu PIN: na platebním terminálu zadá zákazník čtyřmístný kód PIN a potvrdí platbu klepnutím na zelenou fajfku. Potvrzení podpisem: zákazník se podepíše na displej chytrého telefonu / tabletu a potom potvrdí platbu klepnutím na tlačítko „Zadat“. Platební terminál vás vždy upozorní na požadovaný způsob potvrzení platby (kód PIN, nebo podpis).

Důležité

Vy ani zákazník nemůžete ovlivnit, jestli bude platbu nutné potvrdit kódem PIN, nebo podpisem. Způsob potvrzení určuje nastavení uložené na čipu karty zákazníka.

SumUp se automaticky spojí s vydavatelem karty a ověří, jestli má zákazník na účtu dostatečný zůstatek a jestli výše platby nepřesahuje limit, který si zákazník nastavil.

  1. Na terminálu a v mobilní aplikaci se zobrazí potvrzení o úspěšném provedení transakce.
  2. Podle potřeby můžete zákazníkovi poslat potvrzení o platbě. Do příslušného pole zadejte e-mailovou adresu nebo telefonní číslo zákazníka. Pokud chcete, můžete si doklad i vytisknout .
  3. Gratulujeme! Právě jste úspěšně přijali první platbu přes terminál SumUp Air. Je to hračka, že ano?

Apple Pay a Google Pay

Přes platební terminál SumUp Air můžete přijímat také bezkontaktní platby Apple Pay a Google Pay. Stejně jako při bezkontaktní platbě kartou stačí jen přiložit plochou stranu zařízení k horní časti terminálu.

Důležité

Zákazníci ze zemí, kde jsou Apple Pay a Google Pay už dostupné, mohou tyto služby využít k platbě i v případě, že to ve vaší zemi zatím možné není.

Limity transakcí

Minimální výše transakce je 30 CZK.

Na maximální výši transakce mají vliv následující okolnosti:

 • Vydavatel karty (například banka) může omezit výši platby, kterou chce zákazník provést kartou.
 • Pro transakce, které zákazník provádí kartou s magnetickým proužkem, platí určitá omezení. SumUp tak chrání vás i vaše zákazníky. Tato omezení jsou vždy přizpůsobena vašemu oboru podnikání a výši transakcí, které jsou pro vaši obchodní činnost obvyklé. V žádném případě však nechceme ovlivňovat váš běžný provoz. Pokud se o těchto omezeních chcete dovědět víc, obraťte se prosím na náš tým zákaznické podpory.
 • Z bezpečnostních důvodů musíme váš účet ověřit. Všechny potřebné informace vám pošleme v samostatném e-mailu. Před ověřením účtu ale budete moci přijmout jen platby v určité výši. SumUp je autorizovaná platební instituce, která poskytuje finanční služby v souladu s podmínkami FCA (britský úřad pro dohled nad finančními trhy). Proto jsme povinni ověřit vaši identitu a ujistit se, že jste hlavní kontaktní osobou ve vaší firmě.

Použití v cizině

SumUp můžete používat jen v zemi, kterou jste si vybrali při registraci. Za určitých okolností vám však můžeme povolit použití i v jiných zemích, kde jsou služby SumUp dostupné. Pokud máte účet SumUp a chcete naše služby využívat také v cizině, obraťte se prosím na náš tým zákaznické podpory. Uveďte zemi, kde budete vykonávat činnost, důvody, proč se na daném místě budete nacházet a také přesná data transakcí prováděných v této zemi.

Seznam zemí, kde můžete využívat služby SumUp
 • Rakousko
 • Belgie
 • Bulharsko
 • Brazílie
 • Chile
 • Kypr
 • Česká republika
 • Dánsko
 • Estonsko
 • Francie
 • Finsko
 • Německo
 • Řecko
 • Maďarsko
 • Irsko
 • Itálie
 • Lotyšsko
 • Litva
 • Lucembursko
 • Malta
 • Nizozemí
 • Norsko
 • Polsko
 • Portugalsko
 • Slovensko
 • Slovinsko
 • Španělsko
 • Švédsko
 • Švýcarsko
 • Velká Británie
 • Spojené státy americké

Zahraniční platební karty

Obecně platí, že platbu umíme zpracovat v případech, že je na kartě logo Mastercard, American Express, Maestro, V PAY nebo Visa.

Důležité

Při platbě zahraniční platební kartou mohou být majiteli karty účtovány další poplatky za převod měny. Všechny transakce podléhají schválení ze strany vydavatele karty.

Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci