Váš účet SumUp na sumup.me je skvělá platforma pro přehled o vašem podnikání i účetnictví. Nabízí grafická znázornění a podrobný seznam všech transakcí, které provádíte přes SumUp. Navíc umožňuje správu zaměstnaneckých účtů, nákup dalších terminálů a příslušenství, doporučování SumUp přátelům a spoustu jiných věcí.

Obsah článku:

Možnosti vašeho účtu

Sekci s možnostmi svého účtu najdete v levém horním rohu obrazovky s vaším účtem SumUp. Vyberte si ze 3 různých možností:Account_Details_EN.png

Účet obsahuje údaje o vašem podnikání (vč. vašeho ID obchodníka) a vaše osobní údaje. Všechny údaje by měly být pořád aktuální, abychom v případě potřeby mohli ověřit vaši identitu. Pokud chcete některé informace změnit, kontaktujte náš tým zákaznické podpory.
Údaje o bankovním spojení si můžete změnit sami.
⇨ Podrobný návod najdete v tomhle článku.

Pro účely ověření vašeho účtu od vás můžeme požadovat některé doplňující dokumenty. Seznam dokumentů najdete v záložce Dokumenty. ⇨ Další informace o požadovaných dokumentech jsou uvedené v tomhle článku o podmínkách pro Spojené království nebo v tomhle článku o podmínkách v Irsku a na Maltě.

Důležité

Velikost souboru nesmí přesáhnout 10 MB. Větší soubory nebude možné nahrát. Pokud má soubor přes 10 MB, pošlete ho e-mailem našemu týmu zákaznické podpory.

ČástVývojáři je určena partnerům, kteří využívají náš software ve svých systémech.

Možnost Odhlášení slouží k odhlášení z vaší správy účtu.


Přehled

V přehledu najdete praktické analýzy všech svých transakcí. Po nastavení konkrétního období v pravé horní části obrazovky SumUp automaticky zanalyzuje prodeje, které jste v daném období provedli.Overview_EN.png

  • Celkové tržby a jejich vývoj umožňují srovnávání tržeb za jednotlivá období. Můžete si vybrat kritérium pro zobrazení – celkovou částku nebo počet transakcí.
  • Grafická znázornění transakcí za den nebo týden během vybraného časového období. Graf se mění podle toho, jestli vyberete možnost Částka nebo Počet. Když umístíte kurzor nad sloupec grafu, zobrazí se rozpis všech transakcí za daný týden nebo den podle toho, jakou možnost máte vybranou.
  • Rozdělení transakcí – v grafu budou transakce rozdělené do tří skupin: kreditní karty, debetní karty a platby v hotovosti.
  • Nejvyšší tržba / Nejnižší tržba – hodnoty za den nebo za týden (podle vašeho výběru).
  • Poslední poukázaná platba – informace o poslední platbě poukázané na váš účet.

 

Transakce

V záložce „Transakce“ najdete seznam všech transakcí, které jste provedli prostřednictvím SumUp. ⇨ Zde je podrobný průvodce vaší historií prodeje.

Nabízíme také různé obchodní a daňové reporty, které si můžete stáhnout.
⇨ Pro více informací o tom, jak to provést, klepněte na tlačítko sem .

V záložce „Transakce“ najdete také možnost refundace transakcí.
⇨ Pokud potřebujete pomoc, klikněte zde.

Obchod

V sekci Obchod můžete nakoupit další platební terminály nebo příslušenství. Jednoduše klikněte na „Obchod“ v panelu nabídek na levé straně a vyberte požadovaný terminál nebo příslušenství. Poté zadejte dodací adresu, vyberte způsob platby a potvrďte objednávku.

Zaměstnanci

Účet SumUp může v jednom okamžiku používat jen jeden uživatel. Souběžné přijímání různých plateb tedy není možné. Tomuto omezení se ale můžete vyhnout tak, že pro každého ze svých zaměstnanců vytvoříte samostatný zaměstnanecký účet, jehož prostřednictvím bude možné přijímat platební karty. Různé uživatelské účty, jeden bankovní účet: transakce, které provedou vaši zaměstnanci, se budou poukazovat na bankovní účet zaregistrovaný pod vaším hlavním účtem. ⇨ Chcete-li vědět více o zaměstnaneckých účtů, klikněte sem .

Doporučte nás přátelům

Pozvěte své přátele do SumUp a získejte odměnu. Nebudete to jen vy, kdo získá - vaši doporučení obdrží slevu na jejich platební terminál.

Jednoduše pošlete e-mail přímo ze správy vašeho SumUp účtu na sumup.me , sdílejte svůj odkaz přes Facebook nebo Twitter nebo zkopírujte a vložte svůj osobní odkaz.
Další informace najdete v tomto článku.

Podpora

Na náš tým zákaznické podpory se můžete obrátit prostřednictvím formuláře, který najdete v záložce „Podpora“. Umožníte nám tím rychleji získat potřebné informace a vyřešit váš požadavek.

Nastavení

  • Nastavení plateb – zde můžete zvolit plán poukazování plateb, který vyhovuje vašemu podnikání: denní, týdenní nebo měsíční. Více informaci najdete v našem článku Poukazování plateb
  • E-maily pro přehled poukázaných plateb kontrolujte zasílání přehledů poukázaných plateb. Zde můžete zasílání přehledů deaktivovat nebo nechat aktivní jen jednu možnost: denní či měsíční.
  • Nastavení ochrany soukromí – zde můžete změnit svůj souhlas se zpracováním a sdílením vašich osobních údajů, který je nutný k používání služby SumUp, jak je uvedeno ve Smluvních podmínkách a Zásadách ochrany osobních údajů. 
  • Změnit heslo – zde můžete změnit heslo od svého SumUp účtu. Nejdřív zadejte heslo, které si přejete změnit, poté zadejte nové heslo. Změny uložte kliknutím na „Změnit heslo“. Nyní se budete moci přihlásit do správy vašeho SumUp účtu pomocí nových přihlašovacích údajů.
Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci