Ve svém účtu SumUp sumup.me najdete praktické analýzy, údaje o transakcích a informace, které můžete využít k účetním účelům. Zobrazte si detailní přehled všech transakcí provedených prostřednictvím SumUp, spravujte účty svých zaměstnanců nebo nás doporučte přátelům.  

Obsah článku:

Možnosti vašeho účtu

Sekci s možnostmi svého účtu najdete v levém horním rohu obrazovky s vaším účtem SumUp. Na výběr máte následující tři možnosti:Account_Details_EN.png

V částiÚčet jsou uvedeny informace o vaší společnosti (včetně čísla vašeho účtu SumUp) a vaše osobní údaje. Zkontrolujte, jestli jsou všechny údaje aktuální, protože bez nich nemůžeme ověřit vaši identitu. Pokud chcete některé informace změnit, kontaktujte náš tým zákaznické podpory.
Číslo svého bankovního účtu si můžete změnit sami. Další informace najdete zde.
Pro potřeby ověření vašeho účtu od vás můžeme požadovat některé doplňující dokumenty. Další informace o těchto dokumentech najdetezde. Seznam dokumentů je uveden na záložce „Dokumenty“.

Důležité

Velikost souboru nesmí přesáhnout 10 MB. Větší soubory nebude možné nahrát. Pokud má soubor přes 10 MB, pošlete ho našemu týmu zákaznické podpory e-mailem na adresu registrace@sumup.cz.

ČástVývojáři je určena partnerům, kteří využívají náš software ve svých systémech.

MožnostOdhlásit se slouží k odhlášení od vašeho účtu.


Přehled

V sekci Přehled najdete praktické analýzy a údaje o všech svých transakcích. Po nastavení konkrétního období v pravé horní části obrazovky SumUp automaticky zanalyzuje prodeje, které jste v tomto období provedli.

Overview_EN.png

  • Celkové tržby a jejich vývoj – v této části najdete srovnání aktuálních údajů o prodejích s informacemi o předchozím období. Na výběr máte dvě možnosti: srovnání podle celkové výše částek nebo srovnání podle počtu transakcí.
  • Graf graf vám umožní porovnat denní nebo týdenní transakce provedené v daném období. Jeho podoba se změní podle toho, jestli chcete srovnávat celkovou výši částek nebo počet transakcí. Najeďte kurzorem na konkrétní sloupec a uvidíte přehled všech transakcí provedených v daný den nebo týden (podle vašeho výběru).
  • Rozdělení transakcí – v koláčovém grafu budou transakce rozděleny do tří skupin: kreditní karty, debetní karty a platby v hotovosti.
  • Nejvyšší tržba / Nejnižší tržba – hodnoty za den nebo za týden (podle vašeho výběru).
  • Poslední poukázaná platba – informace o poslední platbě poukázané na váš účet.

 

Transakce

Na záložce „Transakce“ najdete seznam všech transakcí, které jste provedli prostřednictvím SumUp.Zde najdete podrobné informace o sekci Historie prodeje, kterou najdete vesvém účtu SumUp a v aplikaci SumUp.

Přehledy poukázaných plateb si můžete kdykoli znovu poslat nebo rovnou stáhnout (Excel/CSV). Další informace najdetev tomto článku v části „Opakované zaslání přehledu poukázaných plateb“.

V záložce „Transakce“ najdete také možnost refundace transakcí. Další informace jsou uvedeny zde.

Obchod

Chcete si koupit další platební terminál nebo nabíjecí podstavec? Žádný problém. Objednávku našich produktů snadno odešlete z obchodu přímo v aplikaci. V menu na levé straně obrazovky klikněte na možnost „Obchod“ a zadejte počet zařízení, o který máte zájem. Zadejte dodací adresu a vyberte způsob platby. Po odeslání objednávky se můžete začít těšit na zásilku, která zjednoduší a zpřehlední vaše podnikání.

Zaměstnanci

Účet SumUp může v jednom okamžiku používat jen jeden uživatel. Souběžné přijímání různých plateb tedy není možné. Tomuto omezení se ale můžete vyhnout tak, že pro každého ze svých zaměstnanců vytvoříte samostatný zaměstnanecký účet, jehož prostřednictvím bude možné přijímat karetní platby.

Různé uživatelské účty, jeden bankovní účet: transakce, které provedou vaši zaměstnanci, budou poukazovány na váš bankovní účet. 

Další informace o zaměstnaneckých účtech najdete zde.

Doporučte nás přátelům

Doporučte SumUp svým přátelům a získejte odměnu. Bonus získají i vaši přátelé – každému z nich totiž dáme slevu.

Doporučení můžete poslat e-mailem, přes Facebook nebo Twitter, a to přímo ze svého účtu SumUp sumup.me, Odkaz můžete samozřejmě také zkopírovat a poslat jiným běžným způsobem.  Více o tom se dočtete v tomto článku.

Podpora

Na náš tým zákaznické podpory se můžete obrátit prostřednictvím formuláře, který najdete v záložce „Podpora“. Umožníte nám tím rychleji získat potřebné informace a vyřešit váš požadavek. Naše kontaktní údaje a odkaz na Centrum podpory najdete také na této webové stránce.

Nastavení

  • Nastavení plateb – zde můžete zvolit plán poukazování plateb, který vyhovuje vašemu podnikání: denní, týdenní nebo měsíční. Více informaci najdete v našem článku Poukazování plateb
  • E-maily pro přehled poukázaných plateb kontrolujte zasílání přehledů poukázaných plateb. Zde můžete zasílání přehledů deaktivovat nebo nechat aktivní jen jednu možnost: denní či měsíční.
  • Nastavení ochrany soukromí Zde můžete změnit svůj souhlas se zpracováním a sdílením vašich osobních údajů, který je nutný k používání služby SumUp, jak je uvedeno ve Smluvních podmínkách a Zásadách ochrany osobních údajů. 
  • Změnit heslo  zde můžete změnit heslo od svého SumUp účtu. Nejdřív zadejte heslo, které si přejete změnit, poté zadejte nové heslo.  Změny uložte kliknutím na „Změnit heslo“. Při nejbližším přihlášení použijte nové heslo.
Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci