Všechny údaje o vašem podnikání a všechny vaše osobní údaje musí být aktuální, protože bez nich nemůžeme ověřit vaši identitu. Údaje můžete změnit podle následujících pokynů.

Nejčastější změny

Změnit údaje o bankovním spojení
Podrobné pokyny ke změně údajů o bankovním spojení najdete zde.
Změna adresy
Pokud chcete změnit e-mailovou adresu spojenou s vaším účtem SumUp, pošlete e-mail našemu týmu podpory. E-mail je potřeba poslat z původní e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci, a musí v něm být uvedena vaše nová e-mailová adresa. Po provedení změny vám na novou e-mailovou adresu pošleme potvrzení.

V případě, že už nemáte přístup ke svému starému e-mailovému účtu, můžete o změnu adresy požádat přímo na sumup.me, a to ve Správě účtu. Po provedení změny dostanete potvrzení e-mailem.

Pokud potřebujete změnit heslo, podrobný návod najdete zde.
Změna čísla mobilního telefonu
V případě, že chcete změnit svoje pracovní nebo mobilní telefonní číslo, pošlete příslušný požadavek e-mailem našemu týmu podpory. O provedení změny požadovaného čísla vás budeme informovat. Nezapomeňte uvést číslo, které si přejete změnit.

Poznámka: změna telefonního čísla vašeho mobilního telefonu nijak neovlivní platební terminál ani vaše transakce. Číslo vašeho mobilního telefonu používáme pouze jako kontaktní údaj.

Osobní údaje

S aktualizací osobních údajů vám pomůže náš tým podpory.

Změna adresy bydliště
Pokud chcete změnit adresu, pošlete nám dokument, ve kterém je uvedena vaše nová adresa. Dokument by neměl být starší než 6 měsíců. Pokud je v něm jasně uvedená vaše nová adresa, stačí, když ho přiložíte k e-mailu. Vhodným dokladem může být například účet za energie, potvrzení o obecním poplatku, faktura za pevnou telefonní linku nebo jakýkoli úřední dopis.
Po obdržení dokladu provedeme změnu vaší adresy a pošleme vám potvrzení.

Poznámka: text dokumentu můžete v rámci ochrany svých osobních údajů začernit.
Změna osobních údajů
Ke změně nebo opravám vašich osobních údajů budeme potřebovat fotografii vašeho občanského průkazu (přední i zadní strana), řidičského průkazu nebo pasu, které nám pošlete e-mailem. Všechny údaje musí být dobře čitelné.
V případě změny jména můžete poslat také příslušné potvrzení nebo oddací list.
Po obdržení dokladu provedeme změnu vašich údajů a pošleme vám potvrzení.
Změna údajů na potvrzení o platbě
Potvrzení o platbě, která vystavujete, obsahují vaše podnikatelské kontaktní údaje. SumUp umožňuje OSVČ upravit údaje na potvrzení o platbě tak, aby neobsahovalo úplnou adresu bydliště. Se žádostí o provedení této změny se obraťte na náš tým podpory.

Pokud chcete na potvrzení o platbě přidat svoje logo, pošlete ho našemu týmu podporye-mailem ve formátu JPEG, PNG nebo BMP. Velikost souboru nesmí překročit 10 MB. Vaše logo rádi nahrajeme.

Pokud máte zákonnou povinnost uvést na potvrzení o platbě svoje IČO, stačí, když nám ho pošlete (xxxx/xxxx/xxx) e-mailem, a my ho na vaše potvrzení přidáme.

Potvrzení o provedených změnách dostanete e-mailem.

Údaje o podnikání

Pro vaše zákazníky je důležité, aby měli neustále k dispozici aktuální údaje o vašem podnikání, což vám zároveň ukládá zákon. SumUp vám pomůže zajistit, aby údaje o vašem podnikání byly vždy správné.

Změna obchodního názvu nebo adresy
Podnikání s jinou právní formou než OSVČ:
změnu obchodního názvu nebo adresy ve vašem účtu SumUp provedeme na základě kopie úředního dokladu o zápisu vaší společnosti (s uvedením požadovaného obchodního názvu nebo adresy). Tuto kopii pošlete e-mailem našemu týmu podpory. Následně upravíme vaše obchodní jméno ve své databázi.
OSVČ:
o změnu svého obchodního názvu v účtu SumUp můžete požádat e-mailem. Abychom mohli váš obchodní název změnit, stačí, když nám pošlete kopii faktury od dodavatele nebo odkaz na svoje webové stránky s údajem o zápisu, případně na svoji profesionální facebookovou stránku. Přijetí vám potvrdíme e-mailem.
Změna osoby s podpisovým právem
Pokud chcete v účtu SumUp změnit osobu, která má ve vaší společnosti podpisová práva, pošlete nám e-mailem fotografii občanského průkazu (přední i zadní strana) ředitele společnosti uvedeného na dokladu o zápisu společnosti a plnou moc s příslušným zmocněním nového držitele podpisového práva podepsanou výše uvedeným ředitelem. Po provedení změny dostanete potvrzení e-mailem.

Změna právní formy
Žádosti o změnu právní formy budeme vždy zkoumat jednotlivě. Nové doklady o zápisu společnosti včetně uvedení důvodu změny nám pošlete e-mailem. Provedení změny vám potvrdíme také e-mailem.

Poznámka: nezapomeňte, že vás můžeme požádat o další dokumenty.
Přidání DIČ
Vaše DIČ rádi přidáme k vašim ostatním údajům, jakmile ho e-mailem pošlete našemu týmu podpory. Provedení změny vám potvrdíme také e-mailem.

Poznámka: vaše DIČ začíná 2 písmeny, po kterých následuje 10 číslic.

Co se hodí vědět

Zrušení účtu SumUp

Pokud chcete zrušit nebo vymazat svůj účet SumUp, pošlete e-mail našemu týmu podpory, který může váš účet zrušit jako jediný. Nezapomeňte jednoznačně uvést, jestli chcete svůj účet SumUp zrušit nebo vymazat.

Poznámka: předem si uložte veškeré potřebné přehledy poukázaných plateb.

Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci