Změna informací o vašem účtu

Důležité

Zkontrolujte, jestli jsou všechny údaje aktuální, protože bez nich nemůžeme ověřit vaši identitu. Pokud chcete některé informace změnit, kontaktujte náš tým zákaznické podpory na e-mailu:podpora@sumup.cz.

Změna e-mailové adresy

Pro změnu e-mailové adresy, která je s vaším účtem SumUp spojená, pošlete e-mail našemu týmu zákaznické podpory. E-mail odešlete z adresy, kterou jste zadali při registraci svého účtu. Ve zprávě nezapomeňte uvést svou novou e-mailovou adresu.

Pokud ke své staré e-mailové schránce už nemáte přístup nebo nemůžete e-mail odeslat z jiného důvodu, kontaktujte náš tým zákaznické podpory telefonicky.

Změna telefonního čísla

Pokud chcete změnit své telefonní číslo, pošlete nám e-mailem kopii svého účtu za mobilní telefon nebo snímek online portálu svého mobilního operátora. V dokumentu, který nesmí být starší než 6 měsíců, musí být uvedeno vaše jméno, telefonní číslo a datum.

Důležité

Změna vašeho telefonního čísla nijak neovlivní váš platební terminál ani transakce. Je však důležité, abychom v databázi měli vaše aktuální telefonní číslo.

Změna adresy

Pokud chcete změnit svou adresu, pošlete nám e-mailem výpis ze svého bankovního účtu nebo účet za energie, který obsahuje vaši aktuální adresu.
Jakmile takový dokument dostaneme, provedeme změnu vaší adresy podle údajů, které v něm budou uvedeny.

Změna obchodního jména

Pokud chcete změnit svoje obchodní jméno, pošlete nám e-mailem kopii svého živnostenského oprávnění nebo jiného oficiálního potvrzení o existenci vaší společnosti (s uvedením požadovaného obchodního jména). Následně provedeme změnu vašeho obchodního jména v naší databázi.

Zrušení účtu

Pokud chcete zrušit svůj účet, obraťte se prosím na náš tým zákaznické podpory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byl pro vás tento článek užitečný?

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás

Články v této sekci