Vo svojom SumUp účte sumup.me nájdete skvelý základ pre vaše účtovníctvo s grafickou analýzou a podrobným zoznamom všetkých vašich SumUp transakcií. Môžete tiež spravovať účty svojich zamestnancov, zakúpiť ďalšie platobné terminály a príslušenstvo, odporučiť nás priateľom a ešte viac.

Obsah článku:

Údaje o vašom účte

Detaily o vašom účte nájdete v rozbaľovacej ponuke v ľavom hornom rohu vášho SumUp účtu. Vybrať si tu môžete z troch rôznych možností:Account_Details_EN.png

V časti Účet nájdete informácie o vašej spoločnosti (vrátane čísla vášho SumUp účtu) a vaše osobné informácie. Uistite sa, že sú všetky údaje aktuálne, keďže na ich základe budeme overovať vašu identitu. V prípade, že chcete niektoré informácie zmeniť, kontaktujte náš tím Zákazníckej podpory.
Číslo vášho bankového účtu môžete zmeniť priamo vy. Viac informácií nájdete tu.
Vzhľadom na nutnosť overenia vášho účtu od vás môžeme požadovať určité dokumenty. Viac informácií o týchto dokumentoch nájdete tu. Časť Dokumenty umožňuje nahrať všetky požadované dokumenty pre overenie vášho účtu.

Dôležité

Súbor musí mať menej ako 10 MB. V opačnom prípade ho nebude možné nahrať. Ak má súbor viac ako 10 MB, zašlite ho nášmu tímu Zákazníckej podpory prostredníctvom e-mailu.

Časť Vývojári je určená špeciálne pre partnerov, ktorí náš softvér využívajú v rámci svojho systému.

Možnosť Odhlásiť sa slúži na odhlásenie z vášho účtu.


Prehľad

V sekcii Prehľad nájdete praktické analytické informácie týkajúce sa všetkých vašich transakcií. Po nastavení konkrétneho obdobia (v pravej hornej časti obrazovky) SumUp automaticky zanalyzuje predaje, ktoré ste v danom období uskutočnili.

Overview_EN.png

  • Celkové tržby porovnávajú aktuálne údaje o predajoch s údajmi z predošlého obdobia. Na výber máte dve možnosti: porovnanie podľa celkovej sumy alebo porovnanie podľa počtu transakcií.
  • Graf — vďaka grafu môžete porovnať transakcie, ktoré ste v rámci daného obdobia uskutočnili. Graf sa zmení podľa toho, či vyberiete porovnanie transakcií podľa sumy alebo podľa ich počtu. Po presunutí kurzora na konkrétny stĺpec uvidíte prehľad všetkých transakcií uskutočnených v daný deň alebo týždeň (podľa vášho výberu).
  • Typy transakcií – na kruhovom grafe budú transakcie rozdelené do troch sekcií: kreditné karty, debetné karty a platby v hotovosti.
  • História — v tejto časti uvidíte najvyššiu a najnižšiu tržbu za deň alebo za týždeň (podľa vášho výberu).
  • Poukázané platby a Zostatky — Posledná poukázaná platba na váš účet

 

Transakcie

V záložke „Transakcie“ nájdete zoznam všetkých transakcií, ktoré ste prostredníctvom SumUp uskutočnili.Tu nájdete podrobné informácie o sekcii História predaja, ktorá sa nachádza vo vašom SumUp účte a v aplikácii SumUp.

Prehľady poukázaných platieb si môžete kedykoľvek opätovne zaslať alebo priamo stiahnuť (Excel/CSV). Viac informácií nájdete v tomto článku v časti „Opätovné zaslanie prehľadu poukázaných platieb“.

V záložke „Transakcie“ nájdete i možnosť refundácie transakcií. Viac informácií nájdete tu.

Obchod

Objednávku ďalších produktov môžete veľmi jednoducho odoslať prostredníctvom obchodu. V menu na ľavej strane obrazovky kliknite na možnosť „Obchod“ a vyberte si zariadenie alebo príslušenstvo, o ktoré máte záujem. Následne uveďte dodaciu adresu a vyberte spôsob platby.

Zamestnanci

SumUp účet môže v jednom momente využívať iba jeden používateľ. Súbežné prijímanie viacerých platieb preto nie je možné. Toto obmedzenie však môžete obísť tak, že každému z vašich zamestnancov vytvoríte samostatný zamestnanecký účet, prostredníctvom ktorého bude môcť prijímať platby kartou.

Viacero používateľských účtov, jeden bankový účet: transakcie, ktoré uskutočnili vaši zamestnanci, budú poukázané na váš bankový účet.

Viac informácií o zamestnaneckých účtoch nájdete tu.

Odporučte nás priateľom

Odporučte SumUp svojim priateľom a získajte odmenu za každý platobný terminál, ktorý si objednajú. Bonus získajú aj vaši priatelia – každý z nich totiž dostane zľavu.

Odporúčanie môžete prostredníctvom e-mailu, Facebooku alebo Twitteru alebo zdieľať priamo z rozhrania svojho SumUp účtu na sumup.me. Špeciálny odkaz môžete samozrejme skopírovať a poslať aj iným spôsobom. Viac informácií nájdete tu.

Podpora

Náš tím zákazníckej podpory môžete kontaktovať prostredníctvom formuláru, ktorý nájdete po kliknutí na záložku „Podpora“. Formulár odošlite priamo z rozhrania aplikácie. Vzhľadom na možnosť jednoduchšieho získania informácií vám pomôžeme rýchlejšie. Naše kontaktné údaje a odkaz na Centrum podpory nájdete aj na tejto webovej stránke.

Nastavenia

  • Nastavenie platieb Tu si môžete zvoliť frekvenciu poukazovania platieb: denne, týždenne, mesačne. Pre viac informácií sa pozrite na náš článok Poukazovanie platieb
  • E-maily pre prehľad poukázaných platieb vám pomôžu sledovať vaše prehľady o poukazovaní platieb. Ak si zasielanie prehľadov neželáte, môžete ho tu deaktivovať.
  • Nastavenia ochrany súkromia  Tu môžete zmeniť svoj súhlas so spracovaním a zdieľaním vašich osobných údajov, ktorý je potrebný na používanie služby SumUp, ako je uvedené v Zmluvných podmienkach a Zásadách ochrany osobných údajov. Majte na pamäti, že ak sa rozhodnete nesúhlasiť, nebudete už môcť využívať služby poskytované spoločnosťou SumUp.
  • Zmeniť heslo  vám umožňuje zmeniť si kedykoľvek vaše heslo. Najskôr zadajte svoje aktuálne heslo a následne zadajte svoje nové heslo. Pre uloženie zmien kliknite na možnosť „Zmeniť heslo“. Vaše heslo bude následne zmenené. Pri najbližšom prihlásení do SumUp, prosím, použite nové heslo.
Pomohol Vám tento článok?

Nenašli ste to, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Články v tejto sekcii