Vo svojom SumUp účte (sumup.me) nájdete praktické analytické informácie týkajúce sa vašich transakcií a zároveň informácie, ktoré môžete využiť na účtovné účely. Zobrazte si detailný prehľad všetkých transakcií, ktoré ste prostredníctvom SumUp uskutočnili (sekcia História predaja), spravujte účty svojich zamestnancov alebo nás odporučte priateľom. K svojmu účtu sa môžete prihlásiť na sumup.me.

Obsah článku:


Prehľad

V sekcii Prehľad nájdete praktické analytické informácie týkajúce sa všetkých vašich transakcií. Po nastavení konkrétneho obdobia (v pravej hornej časti obrazovky) SumUp automaticky zanalyzuje predaje, ktoré ste v danom období uskutočnili.

 • Celkové tržby a ich vývoj – v tejto časti uvidíte porovnanie aktuálnych údajov o predajoch s údajmi z predošlého obdobia. Na výber máte dve možnosti: porovnanie podľa celkovej sumy alebo porovnanie podľa počtu transakcií.
 • Graf – vďaka grafu môžete porovnať transakcie, ktoré ste v rámci daného obdobia uskutočnili. Graf sa zmení podľa toho, či vyberiete porovnanie transakcií podľa sumy alebo podľa ich počtu. Po presunutí kurzora na konkrétny stĺpec uvidíte prehľad všetkých transakcií uskutočnených v daný deň alebo týždeň (podľa vášho výberu).
 • Rozdelenie transakcií – na kruhovom grafe budú transakcie rozdelené do troch sekcií: kreditné karty, debetné karty a platby v hotovosti.
 • Najvyššia tržba/Najnižšia tržba – v týchto častiach uvidíte najvyššiu a najnižšiu tržbu za deň alebo za týždeň (podľa vášho výberu).
 • Posledná poukázaná platbav tejto časti uvidíte poslednú platbu, ktorá bola poukázaná na váš bankový účet.

 

Transakcie

V záložke „Transakcie“ nájdete zoznam všetkých transakcií, ktoré ste prostredníctvom SumUp uskutočnili. Podrobné informácie o sekcii História predaja, ktorá sa nachádza vo vašom SumUp účte a v aplikácii SumUp, nájdete tu.

Prehľady poukázaných platieb si môžete kedykoľvek opätovne zaslať alebo priamo stiahnuť (Excel/CSV). Viac informácií nájdete v tomto článku v časti „Opätovné zaslanie prehľadu poukázaných platieb“.

V záložke „Transakcie“ nájdete i možnosť refundácie transakcií. Viac informácií nájdete tu.

Obchod

Chceli by ste si kúpiť ďalší platobný terminál alebo nabíjací podstavec? Žiadny problém. Objednávku ďalších produktov môžete veľmi jednoducho odoslať prostredníctvom obchodu, ktorý je integrovaný priamo v aplikácii. V menu na ľavej strane obrazovky kliknite na možnosť „Obchod“ a zadajte počet zariadení, o ktoré máte záujem. Následne uveďte dodaciu adresu a vyberte spôsob platby. Po odoslaní objednávky sa môžete začať na tešiť zásielku, vďaka ktorej bude vaše podnikanie efektívnejšie.

Zamestnanci

SumUp účet môže v jednom momente využívať iba jeden používateľ. Súbežné prijímanie viacerých platieb preto nie je možné. Toto obmedzenie však môžete obísť tak, že každému z vašich zamestnancov vytvoríte samostatný zamestnanecký účet, prostredníctvom ktorého bude môcť prijímať platby kartou.

Viacero používateľských účtov, jeden bankový účet: transakcie, ktoré uskutočnili vaši zamestnanci, budú poukázané na váš bankový účet.

Viac informácií o zamestnaneckých účtoch nájdete tu.

Odporučte nás priateľom

Odporučte SumUp svojim priateľom a získajte 20 € za každý platobný terminál, ktorý si objednajú. Bonus získajú aj vaši priatelia – každý z nich totiž dostane zľavu.


Odporúčanie môžete prostredníctvom e-mailu, Facebooku alebo Twitteru zdieľať priamo z rozhrania svojho SumUp účtu (sumup.me). Špeciálny odkaz môžete samozrejme skopírovať a poslať aj iným spôsobom. Viac informácií nájdete tu.

Podpora

Náš tím zákazníckej podpory môžete kontaktovať prostredníctvom formuláru, ktorý nájdete po kliknutí na záložku „Podpora“. Formulár odošlite priamo z rozhrania aplikácie. Vzhľadom na možnosť jednoduchšieho získania informácií vám pomôžeme rýchlejšie. Naše kontaktné údaje a odkaz na Centrum podpory nájdete aj na tejto webovej stránke.

Možnosti vášho účtu

Sekciu s možnosťami vášho účtu nájdete v pravom hornom rohu obrazovky s vaším SumUp účtom. Na výber máte z nasledujúcich štyroch možností.

 • V časti Účet nájdete informácie o vašej spoločnosti (vrátane čísla vášho SumUp účtu) a vaše osobné informácie. Uistite sa, že sú všetky údaje aktuálne, keďže bez nich nemôžeme overiť vašu identitu. V prípade, že chcete niektoré informácie zmeniť, kontaktujte náš tím zákazníckej podpory.
  Číslo vášho bankového účtu môžete zmeniť priamo vy. Viac informácií nájdete tu.
  Vzhľadom na nutnosť overenia vášho účtu od vás môžeme požadovať určité dokumenty. Viac informácií o týchto dokumentoch nájdete tu.
  Požadované dokumenty nahrajte v záložke „Dokumenty“. Po kliknutí na príslušnú položku (napr. „Overenie identity“) kliknite na možnosť „Vyberte súbory na odoslanie“. V okne vyberte požadované súbory a kliknite na „Otvoriť“.

Dôležité

Súbor musí mať menej ako 10 MB. V opačnom prípade ho nebude možné nahrať. Ak má súbor viac ako 10 MB, zašlite ho nášmu tímu zákazníckej podpory prostredníctvom e-mailu (registracia@sumup.sk).

 • V časti Nastavenia si môžete zmeniť heslo. Najskôr zadajte svoje aktuálne heslo a následne zadajte nové heslo. Pre uloženie zmien kliknite na možnosť „Zmeniť heslo“. Pri najbližšom prihlásení, prosím, použite nové heslo.
 • Časť Developers je určená špeciálne pre partnerov, ktorí náš softvér využívajú v rámci svojho systému.
 • Možnosť Odhlásiť sa slúži na odhlásenie z vášho účtu.
Pomohol Vám tento článok?

Nenašli ste to, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Články v tejto sekcii