Vo svojom SumUp účte (sumup.me) nájdete praktické analytické informácie týkajúce sa vašich transakcií a zároveň informácie, ktoré môžete využiť na účtovné účely. Zobrazte si detailný prehľad všetkých transakcií, ktoré ste prostredníctvom SumUp uskutočnili, spravujte účty svojich zamestnancov, zakúpte si ďalšie platobné terminály a príslušenstvo k nim alebo nás odporučte priateľom.

Obsah článku:

Údaje o vašom účte

V ľavom hornom rohu obrazovky nájdete ponuku týkajúcu sa vášho SumUp účtu. V tejto ponuke máte na výber 3 možnosti:Account_Details_EN.png

V časti Účet nájdete informácie o vašej spoločnosti (vrátane čísla vášho SumUp účtu) a vaše osobné údaje. Uistite sa, že sú všetky údaje aktuálne, keďže na ich základe budeme overovať vašu totožnosť. V prípade, že chcete niektoré informácie zmeniť, kontaktujte náš tím zákazníckej podpory.
Číslo vášho bankového účtu môžete zmeniť priamo vy.
⇨ Viac informácií nájdete tu.

Vzhľadom na nutnosť overenia vášho účtu od vás môžeme požadovať určité dokumenty. Tieto dokumenty je potrebné nahrať v časti Dokumenty.
⇨ Viac informácií nájdete tu (Spojené kráľovstvo) alebo tu (Írsko a Malta).

Dôležité

Súbor musí mať menej ako 10 MB. V opačnom prípade ho nebude možné nahrať. Ak má súbor viac ako 10 MB, zašlite ho nášmu tímu zákazníckej podpory prostredníctvom e-mailu.

Časť Vývojári je určená špeciálne pre partnerov, ktorí náš softvér využívajú v rámci svojho systému.

Možnosť Odhlásiť sa slúži na odhlásenie z vášho účtu.


Prehľad

V sekcii Prehľad nájdete praktické analytické informácie týkajúce sa všetkých vašich transakcií. Po nastavení konkrétneho obdobia (v pravej hornej časti obrazovky) SumUp automaticky zanalyzuje predaje, ktoré ste v danom období uskutočnili.
Overview_EN.png

  • Celkové tržby – v tejto časti uvidíte porovnanie aktuálnych údajov o predajoch s údajmi z predošlého obdobia. Na výber máte dve možnosti: porovnanie podľa celkovej sumy alebo porovnanie podľa počtu transakcií.
  • Graf – vďaka grafu môžete porovnať transakcie, ktoré ste v rámci daného obdobia uskutočnili. Graf sa zmení podľa toho, či vyberiete porovnanie transakcií podľa sumy alebo podľa ich počtu. Po presunutí kurzora na konkrétny stĺpec uvidíte prehľad všetkých transakcií uskutočnených v daný deň alebo týždeň (podľa vášho výberu).
  • Typy transakcií – na kruhovom grafe budú transakcie rozdelené na tri časti: kreditné karty, debetné karty a platby v hotovosti.
  • Najvyššia tržba/najnižšia tržba – v týchto častiach uvidíte najvyššiu a najnižšiu tržbu za deň alebo za týždeň (podľa vášho výberu).
  • Poukázané platby a zostatky – v tejto časti uvidíte poslednú platbu, ktorá bola poukázaná na váš bankový účet.

 

Transakcie

V záložke Transakcie nájdete zoznam všetkých transakcií, ktoré ste prostredníctvom SumUp uskutočnili.
Tu je podrobný sprievodca históriou predaja.

Ponúkame tiež množstvo reportov ktoré si môžete stiahnuť, a použiť na obchodné a daňové účely.
⇨ Pre viac informácií o tom, ako na to, kliknite sem .

V záložke „Transakcie“ nájdete i možnosť refundácie transakcií.
⇨ Viac informácií nájdete tu.

Obchod

Objednávku ďalších produktov môžete veľmi jednoducho odoslať prostredníctvom obchodu. V menu na ľavej strane obrazovky kliknite na možnosť „Obchod“ a vyberte si zariadenie alebo príslušenstvo, o ktoré máte záujem. Následne uveďte dodaciu adresu a vyberte spôsob platby.

Zamestnanci

SumUp účet môže v jednom momente využívať iba jeden používateľ. Súbežné prijímanie viacerých platieb preto nie je možné. Toto obmedzenie však môžete obísť tak, že každému z vašich zamestnancov vytvoríte samostatný zamestnanecký účet, prostredníctvom ktorého bude môcť prijímať platby kartou.

Viacero používateľských účtov, jeden bankový účet: transakcie, ktoré uskutočnili vaši zamestnanci, budú poukázané na bankový účet, ktorý je registrovaný na vaše meno.
⇨ Ak chcete vedieť viac o zamestnaneckých účtov, kliknite sem .

Odporučte nás priateľom

Odporučte SumUp svojim priateľom a získajte odmenu Bonus získajú aj vaši priatelia – každý z nich totiž dostane zľavu na platobný terminál.

Odporúčanie môžete odoslať prostredníctvom e-mailu, Facebooku alebo Twitteru alebo zdieľať priamo z rozhrania svojho SumUp účtu na sumup.me Špeciálny odkaz môžete samozrejme skopírovať a poslať aj iným spôsobom.
⇨Viac informácií nájdete v tomto článku.

Podpora

Náš tím zákazníckej podpory môžete kontaktovať prostredníctvom formuláru, ktorý nájdete po kliknutí na záložku „Podpora“. Formulár odošlite priamo z rozhrania aplikácie. Vzhľadom na možnosť jednoduchšieho získania informácií vám pomôžeme rýchlejšie.

Nastavenia

  • Nastavenie platieb Tu si môžete zvoliť frekvenciu poukazovania platieb: denne, týždenne, mesačne. Pre viac informácií sa pozrite na náš článok Poukazovanie platieb
  • E-maily pre prehľad poukázaných platieb  Tu môžete upraviť nastavenia týkajúce sa zasielania prehľadov poukázaných platieb. Ak si zasielanie denných alebo mesačných prehľadov neželáte, môžete ho deaktivovať.
  • Nastavenia ochrany súkromia  Tu môžete zmeniť svoj súhlas so spracovaním a zdieľaním vašich osobných údajov, ktorý je potrebný na používanie služby SumUp, ako je uvedené v Zmluvných podmienkach a Zásadách ochrany osobných údajov. Majte na pamäti, že ak sa rozhodnete nesúhlasiť, nebudete už môcť využívať služby poskytované spoločnosťou SumUp.
  • Zmeniť heslo  vám umožňuje zmeniť si kedykoľvek vaše heslo. Najskôr zadajte svoje aktuálne heslo a následne zadajte svoje nové heslo. Pre uloženie zmien kliknite na možnosť „Zmeniť heslo“. Pri najbližšom prihlásení do SumUp, prosím, použite nové heslo
Pomohol Vám tento článok?

Nenašli ste to, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Články v tejto sekcii