Sprejemanje plačil

 

Sprejemanje kartičnih plačil s SumUp je neverjetno preprosto. S temi navodili vam želimo zagotoviti vse potrebne informacije za nemoten začetek poslovanja z našim kartičnih čitalcem.

Vsebina članka:

Sprejemanje kartičnih plačil s kartičnih čitalcem SumUp Air   
Sprejemanje Apple Pay in Android Pay
Pragovi za transakcije
Uporaba v tujini
Sprejemanje tujih kartic
Sprejemanje kartičnih plačil s kartičnim čitalcem SumUp Air

To so postopna navodila za kartična plačila s SumUp Air. Preprosto je. Obljubljamo:

Odprite aplikacijo SumUp na vašem pametnem telefonu ali tablici in se prijavite s tistim naslovom vaše elektronske pošte in geslom, s katerima ste se registrirali. 
Vnesite želeni znesek. V ustrezno polje pod tem lahko vtipkate tudi opis. Ko končate, pritisnite „Računaj.“
Kartični čitalec se bo samodejno vklopil in povezal z vašo napravo.
Vaša stranka lahko zdaj izbere plačilo s kartico, ki omogoča NFC (angl. near field communication, komunikacija s sosednjim poljem), ali čipno kartico.
Če želi vaša stranka plačati brezstično s kartico, ki omogoča NFC, mora svojo kartico samo prisloniti h kartičnemu čitalcu. Ker je antena NFC na vrhu kartičnega čitalca, mora ploskev svoje kartice prisloniti na zgornjo polovico kartičnega čitalca. Ko se kartica prisloni k čitalcu, se zasliši pisk in prižgejo se 4 LED sijalke, ki označujejo uspešen prenos podatkov. Stranka mora zdaj avtorizirati plačilo s PIN kodo ali podpisom.
Pomembno
Vaša stranka mora avtorizirati samo transakcije NFC nad €20.

Če želi vaša stranka plačati s čipno kartico, mora kartico samo vstaviti v režo na vrhu čitalca (s stranjo s čipom naprej in sprednjim delom kartice navzgor). Nato stranka avtorizira plačilo s PIN kodo ali podpisom. 
Stranka pri avtorizaciji plačila v čitalec vnese svojo 4-številsko PIN kodo in nato izbere zeleno kljukico, ali pa plačilo avtorizira s podpisom na zaslonu vašega pametnega telefona/tablice ter plačilo potrdi tako, da tapne tipko „Potrdi.“ Kartični čitalec vam bo javil, ali se zahteva PIN koda ali podpis.
Pomembno
Možnost avtorizacije s PIN kodo ali podpisom je odvisna od nastavitev, shranjenih v čipu strankine kartice. Niti vi niti stranka ne morete vplivati na to, ali se zahteva PIN koda ali podpis.

SumUp samodejno pošlje izdajatelju kartice zahtevo za preveritev, ali ima stranka dovolj sredstev na računu, in ali je plačilo znotraj določenega limita vaše stranke.

Vaš kartični čitalec in aplikacija bosta prikazala obvestilo o potrditvi uspešnosti transakcije.
Če želite, lahko nato stranki pošljete potrdilo z vnosom naslova njene elektronske pošte ali mobilne številke v ustrezno polje, potrdilo pa lahko tudi natisnete. Glej ta članek o tiskalnikih.
Čestitamo! Ravnokar ste izvedli uspešno plačilo s SumUp Air. Preprosto, kajne?
 

Sprejemanje Apple Pay in Android Pay

S kartičnim čitalcem SumUp Air lahko sprejmete tudi brezstična plačila z Apple Pay in Android Pay. Ploskev naprave samo prislonite k zgornji polovici kartičnega čitalca kakor pri kartici NFC.

Pomembno
Stranke, ki uporabljajo Apple Pay ali Android Pay, ker je storitev že na voljo v njihovih državah, lahko plačajo z enim ali drugim, tudi če Apple Pay ali Android Pay v vaši državi še nista na voljo.

Pragovi transakcij

Najnižji znesek kartičnega plačila je € 1.00.

Najvišji znesek kartičnega plačila je odvisen od teh dejavnikov:

Izdajatelj kartic vaših strank, torej banka, lahko omeji znesek, ki ga lahko vaša stranka plača z njegovo kartico.
Zaradi varstva vas in vaših strank ima SumUp omejitve, kadar se pri plačilu uporablja magnetna steza. Te omejitve so predpisane glede na vrsto vašega poslovanja, tako da ustrezajo značilnemu znesku, ki se plačuje v vaši kategoriji, in ne bi smele ovirati vašega vsakodnevnega poslovanja. Če imate vprašanja v zvezi s to omejitvijo, se prosimo obrnite na našo ekipo za podporo.
Zaradi varnosti smo dolžni vaš račun preveriti. Zato bo vaš račun sprva omejen do določenega zneska, prejeli pa boste ločeno elektronsko sporočilo z vsemi informacijami. SumUp je v skladu z dovoljenjem Financial Conduct Authority (organ za finančno poslovanje, FCA) pooblaščena plačilna institucija, zato vas moramo kot registriranega posameznika in glavno osebo za stike z vašim podjetjem preveriti.

Uporaba v tujini

SumUp se lahko uporablja samo v državi, ki ste jo izbrali ob prijavi. V določenih okoliščinah pa vam lahko dovolimo poslovanje v drugi državi, v kateri je SumUp na voljo. Če imate SumUp račun in ga želite uporabljati zunaj vaše domače države, se prosimo obrnite na našo ekipo za podporo strankam. Prosimo sporočite državo, v kateri boste poslovali, razlog za obisk te lokacije in točne datume vašega poslovanja v tej državi.

Države, v katerih je SumUp na voljo

Avstrija
Belgija
Bolgarija
Brazilija
Čile
Ciper
Češka republika
Danska
Estonija
Francija
Finska
Nemčija
Grčija
Madžarska
Irska
Italija
Latvija
Litva
Luksemburg
Malta
Nizozemska
Norveška
Poljska
Portugalska
Slovaška
Slovenija
Španija
Švedska
Švica
Združeno kra

Je bil ta sklop koristen?

Niste našli kar ste iskali?

Kontaktirajte nas

Articles in this section