Ako prijímať platby kartou

V tomto návode nájdete všetko, čo potrebujete vedieť predtým, než začnete prijímať platby kartou. S platobným terminálom od SumUp je to skutočne veľmi jednoduché.

Obsah článku:

Ako prijímať platby kartou prostredníctvom terminálu SumUp Air

Prijímať platby kartou prostredníctvom terminálu SumUp Air je skutočne veľmi jednoduché. Postupujte nasledovne:

 1. Spustite aplikáciu SumUp na smartfóne alebo tablete a zadajte vašu e-mailovú adresu a heslo k vášmu SumUp účtu.
 2. Zadajte požadovanú sumu. Do príslušného poľa môžete v prípade potreby napísať poznámku. Následne kliknite na tlačidlo „Zaplatiť“.
 3. Platobný terminál sa automaticky zapne a pripojí sa k smartfónu alebo tabletu.
 4. Zákazník môže platiť kartou s čipom alebo kartou s možnosťou bezkontaktnej platby (NFC).
  1. Ak chce zákazník platiť bezkontaktne, musí mať kartu s možnosťou bezkontaktnej platby (NFC). Takúto kartu by mal naplocho priložiť k hornej časti platobného terminálu. Na tomto mieste sa totiž nachádza NFC anténa. Po priložení karty terminál zapípa. Zároveň s tým sa rozsvietia štyri LED diódy signalizujúce úspešný prenos dát. Zákazník musí následne platbu autorizovať svojím podpisom alebo PIN kódom.

Dôležité

Zákazník musí autorizovať NFC transakcie, ktorých výška presiahne 20 €.

  1. Kartu s čipom musí zákazník vložiť do otvoru, ktorý sa nachádza v hornej časti terminálu. Predná strana karty by mala byť otočená smerom k vám a do terminálu by mala byť vkladaná časťou s čipom. Zákazník musí následne platbu autorizovať svojím podpisom alebo PIN kódom.
  2. Autorizácia PIN kódom: zákazník prostredníctvom platobného terminálu zadá 4-miestny PIN kód a následne potvrdí platbu kliknutím na zelený symbol. Autorizácia podpisom: zákazník sa podpíše na displej smartfónu/tabletu a následne potvrdí platbu kliknutím na tlačidlo „Potvrdiť“. Váš platobný terminál vás vždy upozorní na to, či je platbu potrebné autorizovať PIN kódom alebo podpisom.

Dôležité

Vy ani váš zákazník nemôžete ovplyvniť to, či bude platbu potrebné autorizovať PIN kódom alebo podpisom. Spôsob autorizácie bude určený na základe nastavení, ktoré sú uložené na čipe.

SumUp automaticky požiada vydavateľa karty o potvrdenie toho, či sa na účte zákazníka nachádza dostatočné množstvo finančných prostriedkov a či je príslušná platba v rámci limitov, ktoré zákazník zadal.

  1. Na termináli a v mobilnej aplikácii sa zobrazí potvrdenie o tom, že transakcia prebehla úspešne.
  2. V prípade potreby môžete zákazníkovi zaslať potvrdenie o platbe. Do príslušného poľa zadajte jeho e-mailovú adresu alebo telefónne číslo. Doklad môžete aj vytlačiť.
  3. Gratulujeme! Práve ste prostredníctvom terminálu SumUp Air úspešne prijali vašu prvú platbu. Je to jednoduché, však?

Apple Pay a Google Pay

Prostredníctvom platobného terminálu SumUp Air môžete prijímať aj bezkontaktné Apple Pay a Google Pay platby. Postupujte podobne ako pri bezkontaktnej platbe kartou a zariadenie naplocho priložte k hornej časti terminálu.

Dôležité

Zákazníci pochádzajúci z krajín, v ktorých sú Apple Pay a Google Pay už dostupné, môžu prostredníctvom týchto služieb platiť i v prípade, že vo vašej krajine ešte dostupné nie sú.

Transakčné limity

Minimálna výška transakcie je 1€.

Maximálnu výšku transakcie ovplyvňujú nasledovné faktory:

 • Vydavateľ karty (napríklad banka) môže v určitých prípadoch obmedziť sumu, ktorú môže zákazník prostredníctvom karty zaplatiť.
 • Transakcie, pri ktorých zákazník platí kartou s magnetickým prúžkom, sú určitým spôsobom limitované. SumUp takto chráni vás i vášho zákazníka. Uvedené obmedzenia sú vždy uspôsobené oblasti, v ktorej podnikáte – pri ich zavádzaní sme dbali na to, aby zodpovedali typickej výške transakcií v danom odvetví a zároveň sme dbali na to, aby nijako neovplyvnili vaše každodenné fungovanie. V prípade, že sa o týchto obmedzeniach chcete dozvedieť viac, prosím, kontaktujte náš tím zákazníckej podpory.
 • Váš účet musíme z bezpečnostných dôvodov overiť. Všetky informácie, týkajúce sa tohto úkonu, vám zašleme v samostatnom e-maili. Prosím, nezabudnite na to, že pred overením vášho účtu budete môcť prijať iba určitú sumu finančných prostriedkov. SumUp je autorizovanou platobnou inštitúciou, ktorá funguje v súlade s podmienkami FCA (úrad pre dohľad nad finančným trhom). Z tohto dôvodu musíme overiť vašu identitu a zároveň musíme overiť to, že ste hlavnou kontaktnou osobou vo vašej spoločnosti.

Použitie v zahraničí

SumUp môžete využívať iba v krajine, ktorú ste si vybrali v priebehu registrácie. V určitých prípadoch vám ale môžeme povoliť prijímanie platieb kartou aj mimo nej. SumUp však musí byť v tejto krajine dostupný. Ak už SumUp účet máte a chceli by ste naše služby využívať aj mimo vašej domovskej krajiny, prosím, kontaktujte náš tím zákazníckej podpory. Zároveň vás prosíme o poskytnutie nasledovných informácií: v akej krajine by ste chceli prijímať platby kartou, z akého dôvodu sa do danej krajiny chystáte a v ktorých dňoch by ste tam naše služby chceli využívať.

Zoznam krajín, v ktorých možno SumUp využívať
 • Belgicko
 • Brazília
 • Bulharsko
 • Cyprus
 • Česká republika
 • Čile
 • Dánsko
 • Estónsko
 • Fínsko
 • Francúzsko
 • Grécko
 • Holandsko
 • Írsko
 • Litva
 • Lotyšsko
 • Luxembursko
 • Maďarsko
 • Malta
 • Nemecko
 • Nórsko
 • Poľsko
 • Portugalsko
 • Rakúsko
 • Slovensko
 • Slovinsko
 • Spojené kráľovstvo
 • Spojené štáty americké
 • Španielsko
 • Švajčiarsko
 • Švédsko
 • Taliansko

Zahraničné platobné karty

Vo všeobecnosti platí, že platbu sme schopní spracovať v prípade, že je na karte logo Mastercard, American Express, Maestro, V PAY alebo Visa.

Dôležité

Pri platbe zahraničnou platobnou kartou môžu byť majiteľovi karty účtované dodatočné poplatky za konverziu meny. Všetky transakcie musia byť schválené vydavateľom karty.

Pomohol Vám tento článok?

Nenašli ste to, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Články v tejto sekcii